Sportovní vyžití a aktivity

Pro nejmenší návštěvníky je přímo uprostřed obce Buková oplocené dětské hřiště s rozmanitými dětskými herními prvky (pískoviště, kolotoč, různé houpačky, skluzavka, provazová stěna), dále pískové hřiště na volejbal či nohejbal a pro posezení rodičů je k dispozici zastřešená pergola.

Ve Věšíně se sportovně založeným rekreantům  se nabízí v okolí (1,5 km) sportovní areál TJ Sparta Věšín, kde je travnaté hřiště na kopanou, tenisový antukový kurt, asfaltové hřiště s univerzálním využitím na basketbal, volejbal a přilehlé přírodní koupaliště s několika nafukovacími atrakcemi, dětskou skluzavkou a skokánkem do vody pro odpočinek ve slunných letních dnech. U asfaltového hřiště je také pískoviště a prolejzačky pro děti. V letních měsících bývá k dispozici před budovou s občerstvením i trampolína.

Okolí Bukové láká k procházkám, delším tůrám, cyklo výletům, ale na své si přijdou i milovníci běhu nebo nordic walkingu.

Pohyb i v zimních měsících

Pokud byste si k nám chtěli udělat výlet v zimě, nemusíte být smutní. Ani v takovou dobu není o pohyb nouze a brdské lesy mají se sněhovou peřinou zcela jinou, ale stále krásnou atmosféru. Milovnícu běžkování si mohou přivézt i běžky, kterých si jistě také mnoho užijí.